MODA NA ŚWIECE
Jeżeli potrzebujecie Państwo pięknej aranżacji dla swojego stołu lub pragniecie obdarować kogoś wyszukanym prezentem, wyroby Warszawskiej Fabryki Platerów HEFRA oraz blisko 300 rodzajów ŚWIEC z pewnością spełnią Wasze oczekiwania.
zobacz ofertę
galeria EMFAZA
Centrum Handlowe MANHATTAN

w Gdańsku
TECHNIKI PAMIĘCI I ICH WYKORZYSTANIE


Harry Lorayne
Tony Buzan
[ wstęp ] [ recenzja ]
[ wstęp ]
1. Czy to, co widzisz zapada Ci w pamięć? Jaka lampa zapala się na szczycie sygnalizacji świetlnej? Czy 6 na Twoim zegarku jest rzymska czy arabska ? Inne pytania na temat obserwacji. Znaczenie obserwacji w treningu pamięci.
2. Nie ma złej pamięci, a tylko ją źle ćwiczymy. Pojemność pamięci jest nieograniczona. Scypion pamiętał nazwiska wszystkich mieszkańców Rzymu, Seneka zapamiętywał i powtarzał 2000 słów po jednokrotnym ich usłyszeniu.
3. Jeśli zapamiętałeś cokolwiek dzięki skojarzeniom, możesz zapamiętać w ten sposób wszystko. Szereg testów, które pokażą, że trudno polegać na niewyćwiczonej pamięci.
[ TEST 1 ] [ TEST 2 ]
4. Pierwszy krok to chcieć zapamiętać nazwisko, twarz, datę, liczbę, itd. skoncentrować się na tym i wierzyć, że się to zapamięta.
5. Co to jest ŁMS. Zapamiętywanie drogą zabawnych, łatwych do wyobrażenia skojarzeń. Zacznij zapamiętywać jak nigdy przedtem.
6. System zakładek pomaga kojarzyć i zapamiętywać liczby. Możesz zapamiętać 52 przedmioty w kolejności i na wyrywki.

[ Gdzie przeczytasz więcej? ]
1. Masz fenomenalną pamięć ...
Przekonasz się, że można świetnie dać sobie radę z wszystkimi testami pamięciowymi, naprawdę łatwo zapamiętywać nazwiska, numery telefonów itp. - jeśli tylko wiesz jak.
2. Sprawdź swoją pamięć!
Nie przejmuj się ewentualnym niepowodzeniem. Po lekturze tej książki poradzisz sobie z podobnymi zadaniami nie tylko łatwo, ale i z przyjemnością.
3. Dobra pamięć zawsze decydowała o szacunku i przywództwie w społeczeństwie. Historia notuje przypadki pamięci znakomitej, niekiedy fenomenalnej ...
4. Mnemozyna. To właśnie od jej imienia pochodzi termin "mnemonika", rozumiany jako zbiór technik pamięciowych, które za chwilę zaczniesz poznawać ...
5. Łańcuchowa metoda skojarzeń (ŁMS). Można nie tylko poprawić pamięć, ale ćwicząc siłę wyobraźni odblokować własny potencjał twórczy ...
6. Systemy zakładek można porównać do szafy ze stałą liczbą wieszaków. Wieszaki nigdy się nie zmieniają, ale ubrania tak.

opracował i tłumaczył
Marek Siurawski
drukuj tę stronę dodaj do ulubionych 3net - internet
Sprzedaż obu książek prowadzi [ Wydawnictwo RAVI ]
Prosimy także pytać w księgarniach!

© 3net Sp. z o.o., 1997-2004
Mirosław Białoś